Když se studenti vrátí z jarních prázdnin, které většina z nás tráví na horách, a řeknou: "Byl jsem ve Švýcarsku na horách a rozuměl jsem ...." je to pecka! Zejména ve Švýcarsku :) Asi největší pochvalou, satisfakcí učiteli je, když vám žáci sdělí, že to, co jste je naučili (měli snahu je naučit), užili v běžném životě a více méně obstáli... Hodnotit ve škole znalosti není takové, jako když vám je ohodnotí praxe... :) Většinou se učitelům dostává uznání až po odchodu žáků ze školy... ale v tyto okamžiky, kdy slyšíte tu radost, "jo, já se domluvil/a!" To je ta pochvala, kterou chcete slyšet a víte, že ta práce nese ovoce a dává vám motivaci. Stejně tak když student se vrátí ze SCIO testů a oznámí vám: "Byl to nářez! Ale nejhorší je, že 99% z toho, co tam bylo, jste říkala v hodinách..." Tak proč zatraceně ti studenti nám nevěří, že si tu nehrajeme na chytráky a prudili, ale že to co jim říkáme, má hlavu a patu do budoucna?! To už možná je radost... ale škodolibá. :(
Zadejte "neekologovi" ekologický úkol a hádejte, jak se bude tvářit :) Nakonec i my, jazykáři, jsme se projektu zhostili a snad úspěšně. Tentokrát však téma vlastních workshopů bylo přínosem i pro nás samotné. Víme o svých zemích mnoho informací, známe stěžejní a palčivé události tamějších obyvatel, ale některou "historii" prostě opomíjíme a některá témata nepromýšlíme tak hluboce. Ekologická témata dnešní doby samozřejmě řešíme v seminářích, hodinách, ale tu praktickou stránku doplníte nejlépe právě v těchto workshopech... A proto více takových bloků :)
Komentáře
Okomentovat