Kdyby byla učiteli odměnou znalost žáků a jejich známky, asi by kantořinu pověsil na hřebík. Bohužel je toto povolání nevděčné v dosahu uznání přítomných studentů a doznání se mu dostává až po ukončení studia, kdy se žáci ozvou se svými úspěchy na vysokých školách. Čas od času se ale vyskytne moment satisfakce již za studia studentů a jeden takový přišel loňský rok, kdy žáci zúročili své schopnosti a dovednosti a dokázali vyhrát v republikové soutěži a ještě k tomu prakticky zaměřené. Odměnou jim byl výlet do Štrasburku a návštěva EP i s plenárním zasedáním. V takových chvílích dostane učitel novou sílu a elán pouštět se do dalších výzev :)
Zadejte "neekologovi" ekologický úkol a hádejte, jak se bude tvářit :) Nakonec i my, jazykáři, jsme se projektu zhostili a snad úspěšně. Tentokrát však téma vlastních workshopů bylo přínosem i pro nás samotné. Víme o svých zemích mnoho informací, známe stěžejní a palčivé události tamějších obyvatel, ale některou "historii" prostě opomíjíme a některá témata nepromýšlíme tak hluboce. Ekologická témata dnešní doby samozřejmě řešíme v seminářích, hodinách, ale tu praktickou stránku doplníte nejlépe právě v těchto workshopech... A proto více takových bloků :)



Komentáře
Okomentovat